KS Glisno

Barwy

Strony internetowe

Opis klubu dodany przez:
Klub Sportowy Glisno jest Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej. Klub prowadzi działalność statutową nieodpłatną. Są to : działanie w różnych formach wychowania fizycznego i zdrowotnego, prowadzenie szkolenia młodzieży i zawodników, organizacja masowych zawodów dla członków klubu i mieszkańców wsi, czynny udział w życiu społecznym i gospodarczym wsi, współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie sołectwa. Na swoją działalność klub otrzymuje dotacje z Urzędu Miasta w Lubniewicach. Fundusz ten przeznacza na zakup sprzętu sportowego, realizację delegacji sędziowskich, opłaty regulaminowe dla OPZN w Gorzowie Wlkp., ubezpieczenie zawodników, pokrycie niezbędnych kosztów związanych z utrzymaniem szatni i boiska sportowego. Oprócz działalności szkoleniowo – sportowej KS współorganizuje wiele imprez kulturalno – oświatowych we wsi. Klub Sportowy nie bazuje tylko na dotacji z Urzędu Miasta. Pozyskuje również fundusze z innych źródeł – pisząc projekty. W 2010 roku KS pozyskał dotację ze środków publicznych Powiatu Sulęcińskiego na organizację IX Sportowego Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka , a w 2011roku na organizację I Powiatowego Turnieju w Piłce Ręcznej Kobiet i Mężczyzn.